WONDERLAND BLOG

Çocukluk Dönemi Korkuları 2-6 yaş arası korkuların arttığı bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuklarda Öfke Nöbetleri ve Baş Etme  Yolları Okul öncesi dönemde sıklıkla yaşanan öfke nöbetleri duygusal gelişimin bir parçasıdır.

Ayrılık Kaygısı Ayrılık Kaygısı, erken çocuklukta gözlemlenebilen bir durumdur.

Anaokuluna Başlarken Nelere Dikkat Edilmeli? Okula başlamak erken çocukluk döneminde çocuklar için oldukça önemli bir deneyimdir. Bu süreci daha sağlıklı atlatabilmek için okul-aile işbirliği ve rehberlik çalışmaları gerekmektedir.

Yabancı Dil Öğrenimi Okul Öncesi Eğitimle Başlamalı! İkinci bir dil bilmenin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak bir dil öğrenmenin yaşı nedir, bir çocuk kaç yaşındayken kaç dil öğrenebilir gibi soruların yanıtlarını net olarak bildiğimiz söylenemez.

Çocuklarda Okul Öncesi Doğru Eğitimin Önemi Çocuk gelişiminde 0-6 yaş eğitim, kişilik gelişimi, sosyalleşme anlamında en kritik dönemdir. Erken çocukluk dönemi çocukta öğrenmenin en yoğun olduğu, kültürel ve temel anlamda alışkanlıkların edinildiği dönemdir.

Çocuk Evi veya Kreş değil, Anaokulu! Çocuk Evi, Kreş ve anaokulunun tamamının aynı kurumlar gibi görülmesi, ebeveynler arasında yapılan en yaygın hatadır. Her kurum kendi içinde farklı yapıya ve eğitim sistemine sahiptir.

Özgüven Sahibi Çocuklar Yetiştirmek Çocuklar ilk doğdukları andan itibaren ebeveynlerine muhtaçtır. 3 yaşından itibaren yavaş yavaş kendisinin farkına varmaya başladığında, birey olarak özgür hareket etmek ister. Çocuk gelişimi ve eğitiminde 0-6 yaş karakterin oluşmasında oldukça önemlidir.

Çocuklarda Yaratıcı Düşünmenin Önemi Yaratıcılık, hayatın ilk yıllarında çocuğun oyununda özellikle annenin bebeği ile oynadığı oyunlar esnasında kendini gösterir.

Çocuklarda Sosyal Beceri Gelişimi Çocuklar sosyal becerilerini ilk olarak aile ortamında kazanırlar ve sonrasında okul ortamında bu beceri gelişerek şekillenir. Diğer kişilerle iletişimi ve etkileşimi kolaylaştıran her beceri sosyal beceridir.

Copyright © 2016 | Wonderland